Ticaret Bakanlığı Ekmeğe Yapılması Planlanan Zammı Durdurdu

Ticaret Bakanlığı Ekmeğe Yapılması Planlanan Zammı Durdurdu

Ticaret Bakanlığı Ekmeğe Yapılması Planlanan Zammı Durdurdu

Son günler’de yapılan zamlar ve haksız fiyat artırımlarına ilişkin Ankara Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamada zammı tanımadıklarını ve zam yapan fırınlar hakkında işlem yapacaklarını belirttiler. Halkın şikayeti üzerine bir çok yerde 1.25 kr çıkartılan fiyatlardan dolayı Ankara Ticaret Bakanlığının yaptığı açıklama ekmek fiyatlarında her hangi bir değişiklik olmadığını ve 1 TL üzerinden satışının devam ettiğini, buna uymayan fırınlar hakkında işlem yapılacağını açıkladı.

Aynı zamanda hızlı tüketim mallarında yapılan aşırı artışla ilgili de denetlemelerin devam ettiğini ve fahiş fiyat artışı yapan marketler hakkında da gerekli işlemlerin yapıldığını ve denetlemelerin devam ettiği bildirildi. Vatandaşın bu tür konularda Ticaret Bakanlığına müracaat edip ilgili marketleri ve fırınları ihbar etmelerinin de işlerini kolaylaştıracağı açıklamasında bulundular

Facebook Yorum

Lütfen yazıyı yıldızlara tıklayarak değerlendirin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About Editör

Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden toplanan istihbarat verilerine göre de yayınlar sağlamaktayız. Bu bilgilerden doğruluğuna ve kaynağına güvendiklerimizi halka arz etmekteyiz.

View all posts by Editör →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir