Ülkemize Gelen Turist Raporu

Ülkemize gelen turist raporu

Ülkemize gelen turist raporu açıklandı, yurt dışından gelen turist sayısı toplam 32 milyona ulaştı. Gecen sene 25 milyon turist gelmiştir. 2017 yılından ülkemize İsveç’ten  289 bin turist gelmiştir. Polonya’dan gelen turist sayısı ise 205 bin olarak gözükmektedir. Amerika!dan ortalama 459 bin turist gelmiştir. İsrail’den gelen turist sayısı ise 293 bin olarak yerini almaktadır. Kazakistan’dan gelen turist sayısı 402 bine yükselmiştir. Yunanistan’dan gelen turist 623 bine yükseldi. Suudi Arabistan’dan gelen turist sayısı ise 530 bin olarak gözükmektedir.

Ülkemize en çok turist gelen ülke Rusya

Ülkemize gelen turist oranı en fazla ülke olarak Rusya gözüküyor Rusya ile yaşadığımız küçük krizden sonra gelen turist sayısında düşüş olmuştu. Kriz çözüldük den sonra gelen turist oranı tekrar eskiye doğru yol almıştır. 2017 yılında Rusya’dan toplam  4.7 milyon olarak gözükmektedir.

Facebook Yorum

Lütfen yazıyı yıldızlara tıklayarak değerlendirin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

About Editör

Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden toplanan istihbarat verilerine göre de yayınlar sağlamaktayız. Bu bilgilerden doğruluğuna ve kaynağına güvendiklerimizi halka arz etmekteyiz.

View all posts by Editör →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir