2020 Yılında Cep Telefonlarında Yeni Devrim Başlıyor

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu 2020 yılında Türkiye’nin eğitim teknolojilerinde yeni bir değişim getireceklerini açıkladı. Teknoloji Zirvesi’nde konuşan BTK başkanı Karagözoğlu, aldığımız kararlar operatörlerimiz tarafından önümüzdeki 2020 yılı itibariyle Türkiye’de kullanılabilir hale getirileceğini söyledi. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yeni Nesil Arge Kulübü Bilişim Teknolojileri Kulübü ve IEEE öğrenci kulübü tarafından, bu yıl 2 kez düzenlenen WEEKENG 2019 hafta sonu Teknoloji Zirvesi ve Teknoloji Dünyasının profesyonelleri ile teknoloji sevenleri buluştu. Zirvede Yapay Zekâ endüstrileri hakkında ve 3D organ modelleri hakkında konuşmalar ve görüşmeler yapıldı.

İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu; ‘’Altyapımız 2022 Yılına Hazır’’ Dedi

Başkan Karagözoğlu Zirve öncesi Demirören haber ajansına açıklamalarda bulundu. SIM kartsız telefonlarla çok yakından karşılaşacağını dile getiren Karagözoğlu Beta key olarak aldığımız, kurul kararıyla e-sim teknolojisi 2022 itibariyle Türkiye’de kullanılır bir hale geleceğini belirtti. Elektronik sim olarak kullanılan, e-sim uygulamasının detaylarını Karagözoğlu şöyle açıkladı; kullanıcı sim telefonuna bir profil yükleyerek böylece operatör değişikliği yapmak istediği zaman herhangi bir fiziksel SIM kart değişikliği ne gerek kalmadan bu hizmetten yararlanabileceğini söyledi.

Türkiye 5G Ye Geçen İlk Ülkelerden Olacak

5K teknolojileri ile otonom araçlar ve robotların ön plana çıkacağını belirten Başkan Karagözoğlu tarafından yapılan açıklamalar arasındadır. 2020 yılında 5G ye geçen ilk ülkeler arasında olma hedefi olduğunu da belirten Karagözoğlu, bu hedef için şu anda 5G Vadisi’nde testlerin devam ettiğini söyledi. Ülkemizde bu alanda çalışma yapan firmaların olduğunu ve start-up açtıklarını ve burada artık 5G yi deneyimlediklerini belirtti.  Aynı zamanda ürün üretebilecek altyapı oluşturduklarını da belirten başkan Karagözoğlu, dünya üzerinde bu teknolojik uygulamayı kullanan ilk ülkeler arasında olacağımızı belirtti.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir