Çekirdek yemek sivilceye sebep olurmu?

Çekirdek yerken en çok kullandığımız kelimelerden biri başlayınca bırakılmıyor olsa gerek, aslında etkilerinin az çok ne olduğunu bilsekte gerçekten başlayınca bırakılmayan bir lezzet olan çekirdeğin vücuda sağladığı etkenlerden bir tanesi de sivilce oluşumudur.

Sivilceleri oluşturan en büyük etkenler den biri yağdır, çekirdeğin yağ oranı çok yüksektir. Hatta bilinmektedir ki ay çiçeğinden, sıvı yap oluşturulmaktadır. Dolayısı ile bu bile çekirdeğin özünden nasıl bir yağ oranı olduğunu az çok yansıtmaktadır.

Yağ ve tuz oranı yüksek olan çekirdekte aşırı kullanım vücutta sivilce oluşumuna sebep olur, yüz bölgesinde ki gözenekler eğer hava almıyorsa ve bu toksinler dışarı çıkamıyorsa bu bölgede sivilce oluşmasına sebep olmaktadır. Çekirdek yemek %100 sivilceye etki oluyor dememiz doğru olmaz ama sivilce oluşumuna katkı sağladığı açık ve nettir. Bununla birlikte diğer yağlı yiyeceklerinde sivilce oluşumuna katkı sağladığını belirtebiliriz.

Facebook Yorum
Lütfen yazıyı yıldızlara tıklayarak değerlendirin
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Veysel Albayrak

15 yıldır bilişim hizmetleri sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Haber, reklam, web tasarım, seo ve sosyal medya uzmanlık alanımdır. Twitter: @VAlbayrak_

Bir Cevap Yazın