Diş ağrısına karanfil iyi gelirmi?

Malum hastanelerdeki son durumdan kaynaklı olarak bir çok hastalık için doğal çözümler aranmaktadır. Bu ağrılardan en çok bilinen diş ağrısı için uzmanlar karanfilin belli bir oranda etki sağlayabileceği açıklamasında bulundular. Bildiğiniz üzere karanfil rahatlatıcı bir etkiye sahiptir, aynı oranda iltihap giderici etkisi de olduğu söylenmektedir. Bu sebeple dişteki iltihabı temizlemeye yardımcı olucu etkisi olduğu söylenmektedir.

Bu günlerde evde tedavi yönetmleri için doğal yöntemler aranmaktadır. Bunun başlıcalarından olan diş ağrısı için hep öteleme yapılarak ufak ağrılar dikkate alınmaktadır. En son baskın olarak nufus eden ağrılar başlayınca arayış içine girilmektedir. Halk arasında bilindiği üzere diş ağrısı için tuzlu su, karabiber, sarımsak ve karanfil uygulanmaktadır. Karanfil diş etlerini kormak ile birlikte aynı zamanda ağızdaki kötü kokuyuda yok ettiği bilinmektedir.

Karanfilin diş ağrısı yanında başlıca fayda sağladığı hastalıklar aşağıdaki gibidir;

  • Ağır geçen diş ağrılarını kesmek için kullanılır
  • Ağız kokusuna iyi gelir
  • Ağızdaki mikropları ve bakterileri temizleyen etkisi bulunmaktadır
  • Hazımsızlık ve mide bulantısını bastırır
  • Vucuttaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olur
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı direnç gösterir
  • Diş ağrısının yanında bir çok ağrının kesilmesinde büyük önem sağlar

Antibakteriyel olduğundan dolayı ağızdaki bakterileri temizler ve ağrıya neden olan sebeplerin giderilmesinde katkı sağlar özellikle karanfil yağı ile yapılan gargara sayesinde diş etlerindeki sorunların giderilmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu sebeple düzenli olarak karanfil içerikli diş macunları kullanmak gerekmektedir. Bu şekilde ağız sağlığını koruyacağından dolayı ilerde yaşanabilecek diş rahatsızlıklarının da önüne geçilecektir.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir