Facebook Uzaya Uydu Gönderiyor

Facebook uzaya uydu gönderiyor. Facebook’dan yeni bir adım daha gizli kapaklı işler çeviren facebook yine gizli planlar peşinde, uzay orduları kurduğu söylenen facebook oluşturmaya başladığı uzay ağı ile yörüngelere müdahale edeceği söylentileri konuluşuluyor. İsminin athena olduğu söylenen uydu, radyo sinyallerini kullanarak yüksek hızda İnternet sağlayacağı söyleniyor. Paylaşılan haberlere göre 2019 yılında paylaşılacak olan uydu belli ki ortalığı bayağı karıştıracak

Bu aşamadan sonra uzay çağının başladığını düşünebiliriz. Artık devletlerin yanında dev firmalarda uzaya uydu göndermeye başlayacak. Böylelikle uzayda yer alan uydu sayısı da gün geçtikçe artmaya başlayacak. Korkulan o ki uzayda uydu trafiği olmazsa iyi olur. Bildiğimiz üzere uzaya uydu göndermek için nato’dan izin alınması gerek, tabiri caizse uzayda bir uydunuz olacaksa önce nato’dan izin alınması gerekiyor.

Uydu çağı başlıyor

Gelişen teknoloji en son bunu da yaptı. Filmlerde gördüğümüz uzay devri geçtiğimiz 20-30 seneye başlayabilir belki daha kısa sürede de başlaya bilir. Bunu tamamen zaman gösterecek Facebook uzaya uydu gönderiyor diye duyduğumuzda hiç şaşırmadık global dünyanın düzeninde devler arasında yer alan facebook bu adımı atmakta geç bile kaldı diyebiliriz.