Gmail Hesabı Nasıl Açılır.? Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır.?

Gmail Google tarafından hizmete sunulan ücretsiz bir uygulamadır.

Teknoloji devrindeyiz ve günümüzde resmi yazışmalardan kişisel yazışmalara hemen hemen hepsi mail adresleriyle yapılabiliyor. Gmail uygulaması, bize gelen mailleri görmemizi ve mailler yazabilmemizi sağlayan kullanışlı ve arayüzü gayet kolay ücretsiz bir uygulamadır.

Gmail hesabı nasıl açılır?
Günümüzde özellikle de pandemi sürecinde birçok yazışmamızı gmail ile yapabiliyor ve yine google tarafından bize ücretsiz olarak sunulan meet toplantı uygulamasına buradan erişim sağlayabiliyoruz. Bu yüzden herkes tarafından merak edilen konulardan biri de gmail hesabının nasıl açıldığıdır.

İşte adım adım Gmail hesabının nasıl açıldığının tarifi;
1.adım:Gmail uygulamasına giriş yapıyoruz.
2.adım:Sağ alt köşede bulunan “hesap oluşturun” sekmesine tıklıyoruz.
3.adım:Öncelikle isim” soy, isim , doğum tarihi ve cinsiyet ( belirtmek istemezseniz ‘belirtmek istemiyorum’ butonuna basabilirsiniz.)”kısımlarını dolduruyoruz.
4.adım:“Devam et ” butonuna bastığınızda sizi mail adresi seçme bölümüne aktaracaktır oradan size uygun olan mail adresini seçebilir yada kendiniz bir mail adresi oluşturabilirsiniz.
5.adım:Ardındam yine “Devan et” butonuna bastığınızda sizi şifrenizi oluşturmanız için ilgili sayfaya aktaracaktır. Orada en az 8 karakterden oluşacak genel noktalama işaretleri, sayılar ve büyük küçük harflerden oluşan bir şifre oluşturmalısınız.
6.adım:Şifrenizi oluşturduktan sonra sizi uygulama izinleri ve gizlilik politikası metnine yönlendirir. Metni okuduktan sonra “Devam et” butonuna basarsanız metni onaylarsınız ve yeni Gmail hesabınızın kurulumu tamamlamış olursunuz. Hesabınızın yönetimini yapabilmek için Gmail uygulamasına girip sağ üstte bulunan butona tıklanız gerekmektedir.

Gmail şifresi nasıl sıfırlanır?
Gmail hesabımızın şifresini unuttuysak veya yeni şifre oluşturmak istiyorsak şu adımları izlemeliyiz.
1.adım:Gmail e-postamızı yazıyoruz,
2.adım:Gelen sayfada” şifreni mi unuttun” butonuna tıklıyoruz.
3.adım:Şifre sıfırlama üç şekilde olabilir.Hatırladığınız son şifreyle, telefon veya tabletinize gelen kodla yada sms-çağrı yoluyla kod iletme ile.
4.adı:Şifrenizi bu üç yöntemden herhangi biriyle sıfırladıktan sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Yine aynı yöntemler ile İkinci Gmail Hesabı Açma işleminizi yapabilirsiniz. İki farklı tarayıcıdan aynı anda 2 gmail hesabı açma işlemi de yapabilirsiniz. Eğer gmail şifremi unuttum telefonum değişti gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz. Sorun gmail şifremi unuttum ise yukardaki yöntemle yine şifrenizi değiştirebilirsiniz.

NOT: Gmail hesabınızla ilgili yaşadığınız tüm sorunlarla alakalı olarak yorum kısmından bize ulaşırsanız yardımcı olabiliriz.