İphone ve İpad’lere Sony Tarafından Ps4 Remote Play Özelliği Getiriliyor

İphone ve ipadlerde uzun zamandır beklenen özellik olan PS4 “ Remote Play “ Sony tarafından hizmete sunuluyor. Artık İOS cihazları üzerinde PS4 oyunları oynama imkânı bulunacak. Merakla beklenen bu özellik Sony tarafından getirildi. İOS işletim sistemli cihazlara indirilecek olan uygulama sayesinde istenilen zaman Ps4 oyunları keyifle oynanacaktır. Hızlı bir internet ve İphone ve ipad sahibi kullanıcılar bu oyunları zevkle oynamak için her şeye sahip demektir.

Sony’ nin yalnızca kendi cihazları için tasarlayıp kullandığı Remote Play, PS4 oyunlarını istenilen zaman ve mekânda oyunlarını oynama imkânı sunmaktadır. Artık bu keyfi Sony kullanıcıları haricinde İphone ve İpad kullanıcıları da yaşayacaktır.

Remote Play Uygulamasının İOS İşletim Sistemli Cihazlarda Kullanılması

Sony’ nin sunmuş olduğu bu hizmeti kullanmak çok basittir. İlk olarak Remote Play uygulaması İphone ve İpad cihazlarını indirilir. PS4 cihazını çalıştırdıktan sonra cihazları birbirine eşleştirmek için Remote Play uygulamasına Play Station Network hesabı ile giriş yapılır. Cihazların eşleşmesinden sonra yapılacak olan tek şey oyunun keyfini çıkarmaktır.

Remote Play Uygulamasının İphone ve İpadler Üzerindeki Bazı Kısıtlamaları

PS4 oyununun keyfini çıkararak kaliteli oynamak için, olmazsa olması bir oyun kumandası ile oynanmasıdır. İOS işletim sistemleri, DualShock 4 oyun kumandalarına uyum göstermediğinden dolayı bu zevk biraz kısıtlanmaktadır. Ancak MFİ kumanda ya da oyunu sanal kontrolleri kullanarak keyifle oynanabilmektedir.

Ayrıca hücresel yani cihazın kendi internet bağlantısı ile Remote Play uygulaması kullanılmamaktadır. Bu nedenle bir kablosuz internet ağı olması gerekmektedir. İki cihazında aynı kablosuz bağlantıyı kullanması oyunun verimini ve vereceği keyfi artırmaktadır. Ayrıca uygulamayı kullanabilmek için cihazların güncellemesi 12.1 ve daha yeni bir sürüm olması gerekmektedir.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir