Kalp Hastalıklarının Fiziksel Belirtileri

Vücutta belli bölgelerde göz kapakları ve düzlerde oluşan küçük yağ bezeleri kalp rahatsızlığı belirtisi olabilir. Ksantoma diye adlandırılan bu beze, damarlardaki tıkanıkla oluşan bezelerden olup, damar tıkanıklığı habercisi olabilir.

Spor yaparken esniyorsanız kalp rahatsızlığınız olabilir. Spor yaptıktan sonra vücut terleyince, kaybedilen nem nedeni ile soğukluk olur. Bu sebeple spor yaparken vücudu oksijenle doldurmak için esneme söz konusu olur. Bu durum kalp rahatsızlığı belirtisi olabilir.

Ağız bakımının ne kadar önemli olduğunu her kez bilir. Ağız bakımı yapılmazsa, diş kaybına neden olduğu gibi aynı zamanda ağızdaki bakteriler kalbe inip kalp rahatsızlıklarına da neden olabilir.

Ergenlik sırasında çıkan akneler hoş karşılanmasa da, ergenlik de akne çıkaranlar %33 oranın da daha az kalp rahatsızlıkları ile karşılaşıyorlar. Bunun sebebi akne oluşturan hormonların düzenli şekilde çalışmasından kaynaklanıyor

Bir diğer unsurda yüzük parmağıdır, yüzük parmağınız işaret parmağınızdan aşırı derecede kısa ise kalp hastalığı riskiniz azda olsa olabilir. Bunun nedeni ise testosteron seviyesi parmak uzunluğu ile bağlantılı olduğu için, testosteron seviyesinin düşüklüğü de kalp rahatsızlığı olabilme durumunu gösterir.

Mor dudaklar genelde soğuk havalarda görülmektedir, ama böyle bir durum söz konusu değilse ve dudaklarınız mor renkte ise kan dolaşımınız yavaş olduğu için kalp krizi geçirme olasılığınız vardır.

Bu bilgiler %100 net olmamakla birlikte sadece varsayım olarak belirtilmiştir. Bu belirtiler olan kişilerin %100 kalp hastalığı olacak diye bir söylem söylemek yanlış olur. Bu belirtiler sizde mevcutsa en yakın kalp doktoruna danışmak yapılacak en doğru şeydir.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir