Eğitim

LGS ve YKS’de Sadece 1’inci Dönemden Soru Sorulacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer zelzele bölgesinde eğitime ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Malatya’da çalışmalarını sürdüren Bakan Özer Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları imtihanı (YKS)’de ikinci dönem mevzularından sual gelmeyeceğini açıkladı.
Bakan Özer;“Tüm Türkiye’de bu yıl LGS’ye girecek öğrencilerimiz 8’inci derslikın ikinci dönem mevzularından, YKS’ye girecek öğrencilerimiz ise 12. Sınıfın ikinci dönem mevzularından sorumlu tutulmayacaktır” dedi.

DepremİN VURDUĞU İLLERDE DEVAM ŞARTI YOK
Bakan Özer sözlerine şöyle devam etti: “10 ilimizde ikinci dehemmiyet tüm derslik ve kademelerde devam şartı aranmayacak. Bu ildeki aileler istemeleri durumunda çocuklarını farklı illerdekiokullarımıza nakledebilecekler.

DİĞER BİRİMLER GİRİNCE EĞİTİM ÖĞRETİM DEVAM EDECEK
10 ilimizdeki yurttaşlarımıza destek vermek için on binlerce öğretmenimiz gönüllü çalışıyor. 81 ildeki tüm milli eğitim camiası 10 ilin yaralarını sarmak için seferber oldu. Dolayısıyla 81 ilde eğitim öğretime ara vermeseydik lojistik destek mevzusunda aksamalar yaşanacaktı. öteki birimler devreye girdikçe biz çıkacağız ve eğitim öğretimi muntazam bir halde devam ettireceğiz.”

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Bir Cevap Yazın