Eğitim

MEB’den 372 Bin Kişiye Yemek Desteği

Malatya’da incelemelerde bulunarak depremzedelerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremzedelere sıcak yemek hazırlayan Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
Özer “Gmeşhurk olarak 372 bin kişiye yemek verebilme kapasitesine ulaştık, bunları yurttaşlarımıza eriştiriyoruz. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı yurtlar, pansiyonlar, öğretmenevleri ve uygulama otellerinde ortalama 251 bin vatandaşımıza barınma hizmeti veriyoruz” dedi.

2 BİN 500 ÖĞRETMEN ARAMA ÇALIŞMALARINDA
Bakan Özer, 2 bin 500 kişilik MEB arama kurtarma ekibinin 10 ilde vazife başında bulunduğunu da sözlerine ekledi ve şu bilgileri paylaştı;
“On ilimizde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı yurtlar, pansiyonlar, öğretmenevleri ve uygulama otellerinde yaklaşık 251 bin vatandaşımıza barınma hizmeti veriyoruz. Aynı zamanda özellikle meslek liselerimizin yiyecek içecek bölümleri, öğretmenevlerimizin restoranları da yurttaşlarımızın yeme gereksinimlarını karşılamak için, su gereksinimlarını karşılamak için destek veriyor. Bu çerçevede gmeşhurk olarak 372 bin kişiye yemek verebilme kapasitesine ulaştık, vatandaşlarımıza eriştiriyoruz. Yine Millî Eğitim Bakanlığına bağlı arama kurtarma birimi olarak ortalama 2 bin 500 öğretmenimiz arama kurtarma çalışmalarına yardım ediyor.”

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Bir Cevap Yazın