Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülit kış aylarından ziyade yaz aylarında can sıkıcı bir sorun olmaya başlar. Selülitten kurtulmak isteyen kadınlar selülitten kurtulmanın yolları arasında en önemlisi olan su tüketimini arttırmalıdır. Ayrıca, vücudumuza gerekli özeni göstermek ve bakım yapmakta selülit sorununu daha başlamadan engellemeye yardımcıdır. Bunun için öncelikle vücudunuzun hareketsiz kalmasını engellemelisiniz. Yürüyüş ve egzersizler yapmak suretiyle kan dolaşımınızı arttırabilirsiniz.

Selülitten kurtulma yolları farklı aşamalardan oluşmaktadır. Bu kapsamda özellikle duştan sonra bacak ve basenlerinize uygulayacağınız masaj ve fırçalama yöntemlerini mutlaka denemelisiniz. At kılı fırçası ile duştan sonra bacaklarınıza masaj yaparak kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Ardından nemlendirici özellikteki doğal yağlardan veya bebe yağlarından basenlerinize masaj yaparak yedirmek suretiyle sürebilirsiniz. Bu şekilde cildiniz canlanırken kan dolaşımı da artarak selülit oluşumunu engelleyecektir.

Selülite neden olan başta kahve ve asitli içeceklerden de mümkün olduğunca uzak durmak gereklidir. Şok diyetlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Çünkü ani kilo kaybıyla birlikte cilt altındaki dokular bozularak selülit oluşumunu tetikleyecektir. Yağlı, şekerli, karbonhidratlı gıdalardan uzak durmakta da büyük fayda olduğunu unutmamak gereklidir. Bol bol su içmekte selülit oluşumunu engelleyen en önemli önlemlerin başında gelmektedir. Metabolizmanızı hızlandıran su, selülite neden olan radikalleri de vücudunuzdan atmayı sağlayacaktır. Cildinize nem kazandıran suyu mutlaka her gün en az 8 bardak kadar tüketmeniz gereklidir. Bu şekilde selüliti engelleyebilir veya selülitlerinizden kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Yazıyı Oylayabilirsiniz.
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.