Twitter’dan Çok Önemli Bir Açıklama Yapıldı: Şifrenizi Değiştirin

Twitter’dan çok önemli bir açıklama yapıldı: Şifrenizi değiştirin Dünya’nın en büyük ağlarından olan twitter güvenlik olarak da bir çok ağdan daha güvenli olmasına rağmen, yetkililerin teknik sorun var demesi kafaları karıştırdı. Aynı zamanda şifrenizi değiştirin açıklaması da acaba bir güvenlik sorunumu var sorusunu akıllara getiriyor.

Twitter’dan çok önemli bir açıklama yapıldı: Şifrenizi değiştirin; Bu açıklama ile kullanıcılar oldukça tedirgin oldu.

Twitter yaptığı açıklamada tüm kullanıcıların şifrelerini değiştirmelerini talep etti. Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan twitter alt yapısındaki sorundan dolayı kullanıcılardan şiflerini değiştirmelerini talep etti.

Söz konusu teknik sorun fark edildik den sonra, twitter’daki yetkililer tüm kullanıcılardan güvenlik amaçlı şifre değiştirmelerinin gerektiğini açıkladı. Twitter dünya çapında toplam 336 milyon kullanıcıya sahip en büyük sosyal medya ağlarından birisidir. Dünya devi twitter uyardı yaptığı açıklama ile kullanıcıların bu konuda gerekli önlemi almasını gerektiğini belirtiyorlar. Gün geçtikçe büyüyen teknolojik alt yapılar aynı zamanda açıkları ve sorunları da beraberinde getiriyor.

Hızlı büyüyen teknolojiye dikkat.!

Gençleri bu konuda uyarmak ve bu konuda gerekli tedbirleri almak gerekir. Hızlı gelişen teknoloji, çağa ayak uydurmak isteyen gençleri zor durumda bırakıyor. Bunun nedeni hızlı gelişen teknolojiye hızlı geçiş yapılmasından kaynaklanıyor. Bu konuda gerekli tedbirler alınmazsa, gelecekte asosyal çocukların olduğu, duygusuz şuursuz nesiler teknoloji bağımlılıkları yüzünden doğal yaşam alanlarından uzaklaşarak hayata küskün bir yaşantı biçimi ile hayatlarına devam edeceklerdir. Bu sebeple twitter alt yapısı bu gün değişir yarın başkaları tarafından ele geçirilir. Her an her şey olabilir batmaz denilen titanik battı çökmez denen her hey varsa oda çöker buna emin olabilirsiniz.  Siz kendinizi ve çocuklarınızı yinede çok fazla teknolojiye bağımlı yapmayın.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir