Üniversiteler ikinci dönem açılacakmı? Yök Başkanı Açıkladı.!

Covid 19 tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitim verilen yerlerden biride Üniversitelerdi merakla beklenen okulların ne zaman açılacak sorusuna cevap veren YÖK Başkanı Yekta Saraç Sağlık Bakanlığının Yaptığı açıklamalara dikkat çekerek bu kararda ki en büyük etkinin Sağlık Bakanlığı tarafından belirleneceğini söyleyerek ekledi..

Sağlık Bakanlığına sunulan eğitim kurulumlarında ki aşılama önerisi dikkate alınarak Öğretim Görevlilerinin aşılama planında 2. Aşamada olduğu açıklandı bu kararla birlikte baharla birlikte yüz yüze eğitim başlanırmı sorusu akıllara gelmiştir.

YÖK Başkanı Saraç Üniversitelerin açılması ile bağlı bulunan bölgelerde hareketlik olacağı için, Üniversitelerin açılması Covid 19 tedbirlerine zarar vermeyecek adımlar ile yürütülmesi gerektiğini açıkladı. Okulların açılmasına dair net bilginin ilerleyen zamanlarda, daha çok netleşeceğini belirtirken şu süreçte Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamanın çok önemli olduğunu belirtti Bununla birlikte aşılama çalışmaları devam ederken, Sağlık Bakanlığı vaka sayısının 1000 kişinin altına düşmesinin okulların açılmasında büyük etki sağlayacağını açıkladı.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir