Yatırımcıların Yeni Adresi Sakarya-Karasu

Türkiye’ye gelen Turist sayısı %29 oranında artış gösterdi 2018 yılının yarım çeyreğin’de artış gösteren Turist sayısı Ekonomi alanında büyük gelişmelere etki sağladı. Türkiye’de iç ve dış turist artışından dolayı yeni yatırım alanları doğuyor. Mevcut bölgelere yapılan talepler ve yoğunluklar nedeni ile arz ve talep karşılanmadığı için yatırımcılar yeni tatil bölgelerinde çalışmalar yapmaya başlıyorlar.

Şuan gündemdeki yeni Turizm alanı olarak Sakarya-Karasu bölgesi de yer almaktadır. Bölge alan bakımından turist ağırlamak için oldukça el verişli bir alana sahip, deniz kenarı kıyısı ve Karadenizi kuşatan cephesi ile tatil için yer arayan yerli ve yabancı turistler için ideal bir yapıya sahiptir. Şuan çok fazla tatil bölgesi bulunmayan Karasu bölgesine yatırımcıların yapacağı yatırımlar ile kalabalık’dan sıkılan tatilcilerin ilgi alanı olacaktır.

Son yapılan limandan sonra daha çok talep görmeye başlayan bölge, kentten uzak kalmak isteyen tatilcilerin kendi imkanları ile gittikleri şuan için sessiz olan bölgelerden biridir. Bölgenin ticari olarak en büyük eksikliği büyük otellerin ve konaklama alanlarının olmamasıdır. Artan talepler gösteriyor ki artık Sakarya-Karasu bölgesi de Turizme tamamen açılıp yoğunluklar dan sıkılan vatandaşın yeni uğrak noktası olacaktır. Bölgede ki turizm arazilerine yapılacak yatırımlar ile ilk yapan kazanır mantığı ile bölgeye yatırım yapacak ilk işletme ekmeğini en fazla yiyecek gibi gözüküyor.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir