Zayıflatan Göbek ve Basen Eriten Yağ Yakıcı Detoks Tarifi

Vücudu kimyasal etkilerden uzak tutup sağlıklı yaşamak için diğer yöntemlerin yanı sıra vücuda zarar vermeyen detoks formüllerini sizin için derledik bu formüller sayesinde sosyal yaşamdan uzaklaşmadan yaşantınızı engellemeden, vücudunuzdaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Detoks vücudun doğal dengesini bozmadan kullanılan bir uygulamadır, dengesiz beslenmenin yol açtığı fazla kilolar, ödemler vücut dengesini oldukça sarsarak doğal yaşam alanlarını kısıtlamaktadır. Bu sebeple aşırı yeme veya dengesiz beslenmenin tercih edilmemesi gerektiğini öneriyoruz. Detoks doğal yollar ile vücuttaki fazla yağları ve ödemleri söküp sağlıklı yaşam için doğal bir çözüm yoludur. Bu şekilde doğal olarak vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilirsiniz.

Detoks Suyu Nedir?

Detoks suyu vücuttaki zararlı toksinlerin doğal yolla dışarı atılmasını sağlayan karışımın adıdır. Detoks suyu vücuda aynı zamanda vitamin ve minerallerin doğal yolda giriş yapmasına olanak sağlar. Detoks suyu kilo verdirir ve vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atar. Aynı zamanda halsizlik yorgunluk gibi etkenlerinde giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır.?

Detoks suyu için genel olarak cam şişeler kullanılır bu şekilde hazırladığınız karışımdaki minerallerin kaybını engellemiş olursunuz. Hazırladığınız karışımları tarife göre blenderden çekerek veya belli boyutlarda keserek uygun saklama dilimine göre kavanozlarda saklayabilirsiniz. Genellikle kısa vadede detoks suyu hazırlanıp tazeliğini korumak gerekir uzun süre kap içinde bekleyen malzemeler öz benliğini ve mineral değerini yitirebilir. Günlük hayatınızda yanı başınızda tutarak düzenli olarak içebilirsiniz.

Detoks Suyu Kaç Günde Tüketilmelidir.?

Tazeliğini koruması açısından detoks suları 1 ile 3 gün arası tercih etmek uygundur bu süre zaafında içine koyduğunuz sebzeler veya meyveler tazeliğini korur bu süreden fazla kalırsa bitkiler tazeliğini yitirebilir. Az az yapıp tüketmek etki bakımından daha faydalı olacaktır.

Kimler Detoks Suyu Tercih Etmelidir.?

Detoks suyunu hamile olanlar ve çocukların tercih etmesi uygun değildir. 18 yaşından küçük ve 70 yaşından büyük kişiler için uygun olmamaktadır. Kalıcı ve önemli derecedeki hastalığa sahip kişilerin detoks kullanması önerilmez. Detoks suyu kullanmadan önce doktorunuza danışabilirsiniz. Bu bitkiler vücut için zararlı olmamakla birlikte bazı bitkilerin aşırı olarak kullanılması vücut dengesi ve beslenme açısından sorunlar oluşturabilir. Bazen alerjik nedenlerden ötürüde bazı bitkiler bazı kişilere ters etki oluşturabilir. Detoks suyundaki bitkilerden her hangi biri ile alakalı olarak sorun yaşamıyorsanız kullanımı sizin için uygun olacaktır.

Zayıflatan Detoks Suyu Tarifi

  • 1 Adet Limon
  • 10 Tane Nane Yaprağı
  • 1 Tane Salatalık
  • 300 ML Su

Salatalıkları küp halinde keserek suyun içine bırakın limonuda aynı şekilde dörde bölerek suya bırakın daha sonra nane yapraklarını tek tek kopartıp suya bırakıp 1 gün bekletin ürünleri hazırlarken bol su ile yıkamayı unutmayın. Daha sonra dilerseniz tek seferde veya gün içinde az az tüketerek kullana bilirsiniz. 1 hafta her gün devam edip 1 hafta ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Kendinizde değişimi hissedeceksinizdir. Bu arada yürüyüş yapıp beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yağ Yakan Detoks Suyu Tarifi

  • 1 Su Bardağı Su
  • 4-5 Yaprak Ispanak
  • 1 Adet Avokado
  • 1 Adet Salatalık
  • Taze Nane
  • 3 Adet Badem veya 3 Adet Ceviz

Suyu blendera ekleyin ıspanakları kopartıp blendera ekleyin avokadonun kabuğunu soyup yarısını küçük parçalar halinde blendera ekledikten sonra kabuğu soyulmuş salatalığı da içine ekleyiniz daha sonra 4-5 adet nane yaprağını ekledikten sonra 2-3 adet ceviz veya bademi de ekleyerek güzelce çekiniz. Çok fazla diri kalmamak kaydı ile malzemeler yenecek kıvama gelene kadar blendır dan çekip afiyetle yiyebilirsiniz.

Facebook Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir