Gündem

Hatay’da Hırsızlık ve Yağma Yapan 42 Kişi Yakalandı

Hatay’da hasarlı binalardan hırsızlık meydana getiren ve yardım malzemelerine el koyan 42 şüpheli yakalandı. Bu kişilerden 11 bin dolar, 70 bin lira, 20 cep telefonu, 8 bilgisayar, 5 beyaz eşya, 6 tabanca, 3 av tüfeği, ziynet eşyası ve farklı kişilere ilişkin banka kartları ile bir çiftlikte tutulan 6 TIR gıda ve yardım malzemesi ele geçirildi.

Hatay’da depremde hasar gören binalardan hırsızlık meydana getiren ve depremzedelere gönderilen besin malzemelerini bir çiftlikte tuttukları belirtilen 42 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye gore, Hatay’da polis ekipleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören binalardan hırsızlık yapıldığı bilgisi üzerine şüphelileri saptamak ve yakalamak için çalışma başlattı.

Çalışma sonucu, hırsızlık şüphelisi 40 birey yakalandı.

Şüphelilerin üzerlerinde ve çalgılarındaki aramada, 11 bin dolar, 70 bin lira, 20 cep telefonu, 8 bilgisayar, 5 beyaz eşya, 6 tabanca, 3 av tüfeği, ziynet eşyaları ve farklı kişilere ilişkin banka kartları ele geçirildi.

Ayrıca Hatay’da kendilerini insani yardım görevlisi olarak tanıtan 2 bireyin, depremzede yurttaşlara gönderilen 6 tır gıda malzemesini aldıkları belirlendi.

Şüpheliler yakalanırken malzemelerin de bir çiftlikte tutulduğu tespit edildi.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]

Bir Cevap Yazın