Sağlık

Bademcik Ameliyatı Sonrası Ölüme Soruşturma

Mersin’de özel bir hastanede bademcik ve geniz eti ameliyatı olduktan 17 gün sonrasında yaşamını kaybeden ferdin ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

İddiaya gore, Almanya’da yaşayan Muammer Aydoğdu (55) tatil için geldiği Mersin’de nefes almakta güçlük çekince kentteki özel bir hastaneye başvurdu.

26 Aralık’ta bademcik ve geniz eti ameliyatı olduktan sonrasında taburcu edilen Aydoğdu’nun, operasyondan 17 gün sonrasında hayatını kaybetmesi üzerine ablası Songül yıldırım ve yakınları, savcılığa suç duyurusunda bulunmuş oldu.

Şikayet üzerine İl sağlık Müdürlüğünce özel hastaneyle ilgili araştırma başlatıldığı öğrenildi.

“KENDİ HASTANESİNE GÖTÜRDÜ, BİR SÜRE sonrasında ‘KAYBETTİK’ DEDİ”

Abla Songül senedirım, gazetecilere, ameliyat sonrası kardeşinde kanama bulunduğunu anlattı.

Senedirım, kanama üzerine kardeşinin aynı hastanede 5 gün daha tedavisine devam edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Daha sonrasında eve geldik fakat kardeşim gene kanama geçirdi. Derhal ambulansı ve kardeşimin doktorunu aradık. Doktoru, ambulans doktoruna kendisinin yanına getirmelerini söylemiş oldu. Onlar kabul etmedi ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürdük.

Biz gittikten sonra doktoru geldi ve kendi hastanesine götürmek istedi. Doktoru, kardeşimi ikna ederek kendi otomobiliyla özel hastaneye götürdü. Biz de o hastaneye gittik. Yukarı çıkarmış, bir süre sonra yanımıza gelmiş olarak ‘hastayı kaybettik’ dedi. Hepimiz neye uğramış olduğumızı şaşırdık.”

“tabip ORTADAN KAYBOLDU”

Aydoğdu’nun yeğeni Haydar senedirım da doktorun ölüm haberini verdikten sonrasında ortadan kaybolduğunu ve kendisini bir daha görmediklerini öne sürdü.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Bir Cevap Yazın