Eğitim

Bakan Özer: 7 Bin 46 Öğretmen Sahada

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Kültür ve turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy afet bölgesinde yer edinen Malatya’da bir bilgilendirme toplantısı düzenlediler. Eğitim camiasının depremzedelere destek için verdiği mücadelenin bilgilerinı paylaşan Mahmut Özer “Dışarıdaki yurttaşlarımızın barınma, yeme içme ve diğer gereksinimlarının giderilmesi, arama kurtarma, yıkıntı kaldırma çalışmaları için çalışmalarımız sürüyor. Hızlı bir halde el birliğiyle inştanrı bu süreci atlatacağız” dedi.

450 BİN DEPREMZEDEYE KONAKLAMA SAĞLANDI
Bakan Özer sözlerine şöyle devam etti:
“MEB olarak çok ciddi bir yayılıma sahibiz. 10 ilde yurtlarımızda, okullarımızda, pansiyonlarımızda, öğretmenevlerimizde şu an itibarıyla 450 bin vatandaşımıza konaklama hizmeti veriyoruz. Bu sayıyı giderek artıracağız.

2 BİN PSİKOLOJİK DANIŞMANLA destekSahada 7 bin 46 öğretmenimiz görev yapıyor. Bu öğretmenlerimiz organizasyona destek veriyor.
Bu süreçte çok eleştiri olan bir konu da özellikle kadınlarımız ve çocuklarımızın ruhsal destek ihtiyacı. Bunu sağlamak üzere yaklaşık 2 bin psikolojik danışman öğretmenimiz sahada ve vatandaşlarımızla buluşuyor.

4 BİN 136 ÖĞRETMEN ARAMA KURTARMADA
2 yıl önce başlatmış olduğumuz MEB ve AFAD iş birliğindeki arama kurtarma birimimizde de 4 bin 136 öğretmenimiz 10 ilde arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Bir Cevap Yazın