Eğitim

‘Bakanlığın Tüm Kapasiteleri Kullanılıyor’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bakanlığın depremden etkilenen 10 ildeki tüm kapasiteleri etken olarak kullanılıyor” dedi. Bakan Özer, Malatya’da Hal Şube Müdürlüğünde düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.
Depremden etkilenen vatandaşların barınma ve yemek ihtiyaçları için seferber olduklarını belirten Bakan Özer, meslek liselerindeki 24 seyyar mutfağın depremden etkilenen 10 ile dağıtıldığını söyledi. Bakanlık olarak ortalama 500 bin kişiye sıcak yiyecek ulaştırmayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Özer şöyle mevzuştu:

251 BİN VATANDAŞIMIZA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ
“Millî Eğitim Bakanlığımızın okullar, öğretmenevleri, uygulama otelleri ve tüm konaklama imkânının olabildiği her mekânda ortalama 251 bin vatandaşımıza ev sahipliği yapıyoruz. Mesleki eğitim uygulama otellerinin özellikle yiyecek içecekle ilgili bölümlerinde ciddi bir üretim kapasitesi var. Öğretmenevlerinde de aynı şekilde. Şu anda Türkiye’de 10 ilimizde gmeşhurk 372 bin sıcak yemek verebilme kapasitesine ulaştık. Her geçen gün de bu kapasiteyi artırıyoruz. Kısaca günlük 372 bin vatandaşımıza sıcak yiyecek veriyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Bir Cevap Yazın