Eğitim

Fuat Oktay: Okullarımız Sağlam

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki 7,4 büyüklüğünde depremin peşinden AFAD Koordinasyon Merkezi’nde izahat icra eden Cumhurbaşkanı desteksı Fuat Oktay, “Okullar, yurtlar ve pansiyonlarımızda herhangi bir sıkıntı yok. Yedi gün tüm okullarımız bu 10 ilimizde tatil fakat sonrasıyla alakalı bunu değerlendireceğiz” dedi.
Oktay “1-2 köy okulumuzla ilgili sıkıntı ulaştı bizlere. Gelen bilgiler itibarıyla okullarımız, yurtlarımız, pansiyonlarımız sapasağlam yerinde. Okullarımızın dinlence edilmesi hususu var. Ulusal Eğitim Bakanımızla da Cumhurbaşkanımızla da derhal görüştük. 10 ilimizle alakalı hasarın etkinlik düzeyine göre de okullarımızın tatil süresini belirliyor olacağız. Onu da bugün ya da yarın en geç açıklamış oluruz. Bir hafta tüm okullarımız bu 10 ilimizde dinlence ama sonrasıyla alakalı bunu değerlendireceğiz” diye mevzuştu.

OKULLAR DEPREMZEDELER İÇİN AÇIK
Depremin peşinden okullar da depremzedelere barınma için toplumsal medya üzerinden çağrı yaptı. Elazığ İl ulusal eğitim Müdürlüğü zelzele sebebiyle geceyi okul ve kurumlarımızda geçirenlere rehber öğretmenlerimiz tarafından psikososyal destek sağlandığını duyurdu.

Haberin Devamı

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Bir Cevap Yazın