Eğitim

Üniversitelerde Yardım Seferberliği

Yaşanmış olan afetin arkasından üniversite öğrencileri, akademisyenler ve yöneticiler de seferber oldu. İhtiyaç listeleri oluşturuldu, yardım ve kan bağışı konusunda kampanyalar başlatıldı. Yıkıntı altında kalan öğrencilere ulaşmak için toplumsal medyada informasyon paylaşımları yapıldı. Bu paylaşımlara rektörler ve akademisyenler de destek oldu.
ANKARA ÜNİVERSİTESİ deprem DESTEK HATTI
Memleketleri dışında bir ilde eğitim öğren üniversitelilerden bazıları dinlence sebebiyle depreme memleketlerinde yakalandı. Ankara Üniversitesi zelzele bölgelerinde yaşayan öğrencilerine daha hızlı ulaşmak ve sağlıklı bildirişim kurabilmek adına zelzele destek hattı oluşturdu.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
İstanbul Üniversitesi rektörlüğüne Kızılay tarafınca kan bağışı merkezi kuruldu. Üniversite yönetimi tüm öğrencileri ve çalışanlamış olurı kan bağışına davet etti. İlk olarak rektör Prof. Dr. Mustafa Ak ve rektör yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oral kan bağışı yaptı.

YTÜ’DE zelzele ACİL DESTEK BİRİMİ
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Davutpaşa kampüsünden ve Kızılay Güngören şubesinden yardım tırlarının harekete geçtiğini duyurdu. Prof. Dr. Yılmaz deprem bölgesindeki tüm öğrencilerle e-posta ya da kısa bildiri kanalıyla bildirişime geçirildiğini söylemiş oldu ve şu bilgileri paylaştı;

yaşanmış olan afetin ardından üniversite öğrencileri, akademisyenler ve yöneticiler de seferber oldu. İhtiyaç listeleri oluşturuldu, yardım ve kan bağışı mevzusunda kampanyalar başlatıldı. Yıkıntı altında kalan öğrencilere ulaşmak için sosyal medyada informasyon paylaşımları yapıldı. Bu paylaşımlara rektörler ve akademisyenler de destek oldu.
ANKARA ÜNİVERSİTESİ deprem DESTEK HATTI
Memleketleri dışında bir ilde eğitim öğren üniversitelilerden bazıları dinlence sebebiyle depreme memleketlerinde yakalandı. Ankara Üniversitesi zelzele bölgelerinde yaşayan öğrencilerine daha hızlı ulaşmak ve sağlıklı mesajşim kurabilmek adına deprem destek hattı oluşturdu.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
İstanbul Üniversitesi rektörlüğüne Kızılay tarafından kan bağışı merkezi kuruldu. Üniversite yönetimi tüm öğrencileri ve çalışanlamış olurı kan bağışına çağrı etti. İlk olarak rektör Prof. Dr. Mustafa Ak ve rektör yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oral kan bağışı yaptı.

YTÜ’DE zelzele ACİL DESTEK BİRİMİ
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Davutpaşa kampüsünden ve Kızılay Güngören şubesinden yardım tırlarının harekete geçtiğini duyurdu. Prof. Dr. Yılmaz zelzele bölgesindeki tüm öğrencilerle e-posta veya kısa ileti yoluyla mesajşime geçirildiğini söyledi ve şu bilgileri paylaştı;

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]

Bir Cevap Yazın