Ekonomi

İş Dünyasının Tırları Yollarda

Deprem bölgesinden mucize kurtuluş haberleri gelirken büyük seferberlik beşinci gününde devam ediyor. Şirketler de tüm iş planlarını depremzedelerin hayatını kolaylaştırma hedefine odakladı. Kimi sağlıkta, kimi gıdada, kimi de barınmada bölgeye destek vermek için aralıksız yükleme yapmış oldukları TIR’ları bölgeye ulaştırıyor. Meslek örgütlerinde müthiş bir koordinasyon var. İşte beşinci gününde iş dünyasının destekleri…
* EGE İhracatçı Birlikleri, Türkiye genelinde tüm ihracatçı birliklerinin 30 milyon 500 bin TL’lik kaynağı tecim Bakanlığı’nın onayıyla deprem bölgesinde kullanılmak bölgeye yönlendirmek için ayakta. Bu kaynakla prefabrik evden jeneratöre, bebek mamasından uyku tulumuna, ısıtıcılardan gıdaya, kefenden tabuta, iş makinelerinden kıyafete binlerce kalem ürün temin edilip kara, hava ve deniz yöntemiyle zelzele bölgelerine gönderiliyor.

* İSTANBUL sanayi Odası (İSO) bölgeye üç günde 416 jeneratör, 13 bin battaniye, bin 250 tüplü soba, 3 bin çift ayakkabı, 2 bin mont, binlerce gıda paketi ve çok sayıda hijyen ürününden oluşan ihtiyaç maddelerini 12 TIR ile ulaştırdı.

* TİSK, AFAD ve Kızılay ile tam koordinasyon içinde çalışma yürütüyor. Bölgeye konteyner, çadır, ilaç, tıbbi malzeme, gıda, hijyen ürünleri ve giyim taşıyan TIR’lar gönderildi. Ayrıca, başta inşaat sektöründe faaliyet gösteren üye sendikalar olmak üzere ilgili tüm işletmeler vesilesiyle da iş makineleri, mobil kriz merkezi çalgıları, uzman arama kurtarma ekipleri devamlı olarak bölgeye yönlendiriliyor.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Bir Cevap Yazın